صوت سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای درباره شهید سعید آشوری
صوت سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای درباره شهید سعید آشوری

شخنرانی رهبر در باره وصیت نامه شهید سعید آشوری که در پادگان دشت آزادگان مستقر بوده و چند روز قبل به جمع شهدا پیوسته اند را قرائت می نمایند.

سید علی حسینی خامنه ای ،  معروف به سید علی خامنه ای ، فرمانده در هشت سال دفاع مقدس ، روحانی مسلمان ، مجتهد ، مرجع تقلید شیعه ، امام جمعه تهران و دومین رهبر جمهوری اسلامی ایران است .

ایشون در یکی از سخنرانی های خود ، به دلیل فهمیدن روحیه رزمندگان در جنگ هشت ساله دفاع مقدس ، وصیت نامه یک بسیجی جوان که در پادگان دشت آزادگان مستقر بوده و چند روز قبل به جمع شهدا پیوسته اند را قرائت می نمایند .

شهید سعید آشوری

این وصیت نامه کوتاه ، پر مغز ، سرشار از بصیرت و شنیدنی است .

شهید سعید آشوری

در اول وصیت نامه شهید سعید آشوری از خداوند متعال یاد شده است  ( به نام هی قیوم مهربان لا یذال ).

در اولین جمله عمر به آفتاب در حال غروب تشبیه شده است . در حقیقت اشاره ای به سخن امام علی که میفرمایند : ( فرصت ها مانند ابر میگذرند ) دارند .

در ادامه شهید سعید آشوری میگویند که هنگام غروب آفتاب عمر ، تقدیر اینگونه است و خداوند میخواهند که ادمی دنیا را وداع بگوید ؛ اما چقدر زیبا میشود که این تقدیر به نظافت قلب مهربان مادری باشد که فرزند دلبندش را در آغوش میگیرد و این تناسب زمانی صورت میگیرد که در راه خداوند رحمان شهید شویم .

شهید سعید آشوری برای خود دعا میکنند که تقدیرشان اینگونه رقم بخورد . یک مرگ با افتخار که بارها به آن نزدیک شده اند ؛ ولی نصیبشان نشده است . شهید عاشوری بر این باور است لایق شهادت نیستند ؛ زیرا شهدا مقامی بالا و والا دارد و ایشان خود را فردی گناهکار خوار میدانند .

شهید سعید آشوری در وصیت نامه خود دلیل رفتن به جبهه را اینگونه میگویند ( اینک که با یاد خدا به جنگ میروم برای انتقام نیست بلکه برای احیای دینم و تداوم انقلابم پای در چکمه میکنم و خدا را به یاری میطلبم و از او میخواهم که هدایتم کند به ان راهی که خود صلاح میداند )

هدف شهید آشوری خدا و مکتب ایشان اسلام و مرادشان روح الله است .

شهید با یاد خداوند گلوله را به سمت دشمن هدف قرار میداد و با یاد خدا هر گلوله ای که بر تنش می‌نشست چه دردش و چه زجرش که شیرین تر از عسل است را تحمل میکرد .

ما عرش را دیدیم ما زمزمه ی جویبار را شنیدیم و با افتخار در رکاب امام حسین جنگیدیم .

ما بی وفایی کوفیان را جبران کردیم.

سید خامنه ای بعد از اتمام وصیت نامه میگویند که این روحیه بسیجی جوان ماست .

تمام رزمندگانی که در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند چنین روحیه ای دارند . این چیزی توصیف ناپذیر است .

در جنگ ارزش واقعی و سرنوشت واقعی معلوم میشود .

شهید سعید آشوری

و بالاخره مجله زن روز در پایان گزارش خود نحوه شهادت مسعود را اینگونه نتیجه­ گیری میکند نحوه شهادت او را برخی چنین تشریح می­کنند که ایشان طی ماموریتی تمام مواضع دشمن را شناسایی کرده و گزارش کامل آنرا به توپخانه ارائه نموده و از این طریق همرزمانش موفق شدند که تمام مواضع دشمن را زیر توپی بکوبند و ادامه آنهم تا حدود ساعت۲:۳۰بعد از نیمه شب ادامه پیدا کرد که این مرحله توسط گروه های مسلح و مجهز چریکی انجام گرفت و در ضمن آنکه گروه های چریکی آخرین مرحله عقب ­نشینی نیروهای عراقی انجام میداد مساله به جنگ تن به تن می ­انجامد در همین مرحله سردار آشوری بهمراه چند تن دیگر به دلیل شناسایی محل آنان توسط جاسوسان شهید میشوند.  این اتفاق در بین منطقه بستان و تپه­ های الله اکبر واقع شده است.

منبع : سایت آوینی