شهید محمدرضا شفیعی - سالم ماندن معجزه آسای بدن شهید - رسانه خبری، علمی و فرهنگی رزمندگان شهید محمدرضا شفیعی | رسانه خبری، علمی و فرهنگی رزمندگان
شهید محمدرضا شفیعی – سالم ماندن معجزه آسای بدن شهید

شهید محمدرضا شفیعی:

سالم ماندن معجزه آسای بدن شهید محمدرضا شفیعی بعد ۱۶سال

صدام گفته بود این جنازه نباید به این شکل به ایران برود. پیکر پاک محمدرضا را سه ماه در آفتاب گذاشتند تا شناسایی نشود، ولی جسد سالم مانده بود. حتی روی جسد پودر مخصوص تخریب جسد ریختند که خاصیتش این بود که استخوان‌های جسد هم از بین می‌رفت ولی باز هم جسد سالم مانده بود. وقتی گروه تفحص جنازه محمدرضا را دریافت می‌کردند، سرهنگ عراقی که در آنجا حضور داشته گریه می‌کرده و گفته: ما چه افرادی را کشتیم!
مادر شهید، مرحومه فاطمه نادری درباره سلامت پیکر پسرش می‌گوید: «محمدرضا دو فرق در سرش داشت و همیشه به او می‌گفتم محمدرضا تو دو تا زن می‌گیری. تا او را دیدم گفتم قربانت بروم تو یک زن هم نگرفتی. آنجا فرق سرش کاملاً مشخص و دندان‌های شکسته‌اش به‌خوبی قابل مشاهده بود. فقط کبود بود.

دندان‌هایش به این دلیل شکسته بود که به او می‌گویند به امام خمینی فحش بده و او هم نمی‌دهد و به صدام فحش می‌دهد. گفته بود می‌دانم شهید می‌شوم پس چرا به امام فحش بدهم که آنجا او را کتک می‌زنند و چند تا از دندان‌هایش می‌شکند. شکمش هم همانطور پاره بود. کفنش خونابه داشت.»

مراسم باشکوهی برایش برگزار شد و همرزمش حاج حسین کاجی پیکر شهید را در قبر گذاشت. حاج حسین بعد‌ها به مادر شهید می‌گوید: «شما می‌دانید چرا بدن او سالم است؟» مادر شهید پاسخ می‌دهد: «از بس ایشان خوب و باخدا بود.» ولی حاج حسین حرف‌های مادر شهید را اینگونه کامل می‌کند:

«راز سالم ماندن ایشان در چهار چیز است:

هیچ وقت نماز شب ایشان ترک نمی‌شد؛ مداومت بر غسل جمعه داشت؛ دائماً با وضو بود و اینکه هر وقت زیارت عاشورا خوانده می‌شد، ما با چفیه‌هایمان اشکمان را پاک می‌کردیم ولی ایشان با دست اشک‌هایش را می‌گرفت و به بدنش می‌مالید و جالب اینکه جمعه وقتی برای ما آب می‌آوردند، ایشان آب را نمی‌خورد و آن را برای غسل نگه می‌داشت.»

 • سیده مژگان هاشمی مهنه

  تاریخ : ۲۶ - مرداد - ۱۴۰۰

  خدا خیرتون بده که تلاش می کنید یاد شهدا زنده بمونه
  شادی ارواح طیبه شهدا صلوات


  پاسخ

 • بنده خدا خاک پای شهدا

  تاریخ : ۱۳ - آبان - ۱۴۰۰

  شادی روح همه شهدا الاخصوص ائمه اطهار علیهم السلام علما صلحا وامام راحل ره و شهید محمد رضا شفیعی الفاتحه و الاخلاص مع الصلوات


  پاسخ

تاریخ انتشار :

19 فروردین 1399 - 17:18

بازدید :

925 بازدید

ارسال توسط :

[ ]

لینک کوتاه :

https://razmandegan.org/site/?p=927

به اشتراک بگذارید :